• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Biodegradowalne opakowania dla branży gastronomicznej

  27.05.2021

  Branża gastronomiczna coraz mocniej stawia na ekologię. Świadomi klienci restauracji oraz firm cateringowych chętniej wybierają usługi lokali serwujących potrawy na wynos w ekologicznych pojemnikach. Biodegradowalne opakowania są naszą odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Jednocześnie doskonale wpisują się w ideę spółki PLAST, dla której priorytetem jest dbałość o środowisko naturalne. Oferta ekologicznych opakowań obejmuje między innymi:

  Drewniane sztućce i pojemniki z trzciny cukrowej

  Widelce, noże i łyżeczki z naturalnego drewna brzozowego to elementy wytwarzane z surowca pozyskanego zgodnie z wytycznymi odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Potwierdzeniem tego faktu jest certyfikat FSC. Drewniane sztućce są biodegradowalne i kompostowalne. Ich niepodważalnym atutem jest estetyka wykonania. Sztućce nie wchodzą w reakcję z żywnością nawet pod wpływem wysokiej temperatury. Nie mają także wpływu na smak potraw.

  Menuboxy z trzciny cukrowej wyposażone w zawiasowe pokrywki to praktyczne pojemniki pozwalające serwować potrawy na wynos. Naturalny surowiec wykorzystany do ich produkcji zapewnia pełną biodegradowalność. Pojemniki nie zawierają plastiku i nie wchodzą w reakcję z produktami spożywczymi. Oferowane przez nas lunchboxy występują w wersji dwu i trójdzielnej oraz niedzielonej.

  Papierowe kubki, talerze i tacki

  Biodegradowalne kubki papierowe są wykonywane z bielonej celulozy wzbogaconej naturalną powłoką. Są lekkie, poręczne i w 100% bezpieczne dla najmłodszych. Kubeczki o różnych pojemnościach idealnie sprawdzają się w firmach cateringowych oraz lokalach gastronomicznych serwujących potrawy na wynos. Mogą być dodatkowo wyposażone w praktyczne wieczka chroniące zawartość.

  Ważnym elementem naszej oferty opakowań ekologicznych są papierowe talerze i tacki. Przygotowaliśmy duży wybór naczyń w różnych rozmiarach. Oferujemy:

  • talerze papierowe do suchych produktów,
  • talerze pokryte biodegradowalną powłoką lakieru na bazie wody przeznaczone do każdego rodzaju żywności,
  • tacki papierowe z białej tektury.

   

  Papierowe naczynia świetnie sprawdzają się podczas imprez plenerowych i rodzinnych spotkań na świeżym powietrzu.

  Biodegradowalne opakowania to starannie przygotowana oferta dostosowana do potrzeb firm cateringowych oraz lokali gastronomicznych. Nasze produkty będą także doskonałym wyborem dla osób, które planują organizację imprezy plenerowej.

  Hurtownia opakowań jednorazowych: PLAST EU – dystrybucja na terenie całego kraju -> Kontakt | plast@plast.eu |