• Polski
 • English
 • Zmieniamy się dla Ciebie – nowe produkty biodegradowalne w naszej ofercie

  26.02.2020

   

  Wdrażając w spółce PLAST standardy zgodne ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, skoncentrowaliśmy się na aspektach środowiskowych. Podjęliśmy niezbędne działania, by rozszerzyć naszą ofertę o produkty biodegradowalne oraz biokompostowalne, które będą spełniały odpowiednie normy oraz oczekiwania naszych klientów.

  Jak udało nam się rozszerzyć ofertę?

  Podjęliśmy niezbędne działania, by nawiązać obiecującą współpracę z zagranicznymi producentami, którzy działają zgodnie z wymaganymi przez naszą firmę normami środowiskowymi. Zależało nam, by zbudować nową ofertę na bazie produktów o wysokiej jakości. Chcieliśmy również, by nowe opakowania były biodegradowalne, wytrzymałe i spełniały oczekiwania klientów. Wiemy, że jednym z kryterium, jakimi kierują się nasi odbiorcy, jest cena. Dlatego dołożyliśmy starań, by stosunek ceny do jakości był zadowalający. Obecnie możemy z dumą potwierdzić, że oferta spółki PLAST zaczyna się dynamicznie zmieniać.

  Czym są produkty biodegradowalne?

  W naszej ofercie znajdziesz opakowania biodegradowalne, które są wykonane z organicznych surowców. Materiały użyte do ich produkcji pochodzą ze źródeł odnawialnych. Są to najczęściej: celuloza, trzcina cukrowa oraz skrobia (kukurydziana, ziemniaczana). Odpady biodegradowalne po usunięciu degradują się – rozkładają i stają się biomasą oraz składnikami odżywczymi. Taki proces może trwać lata i dzieje się samoistnie – bez interwencji człowieka. Oferujemy również opakowania biokompostowalne.

  Opakowania biodegradowalne a biokompostowalne – jaka jest różnica?

  Wszystkie takie opakowania mogą zostać przekształcone w kompost, a to oznacza, że można je samodzielnie zutylizować w domowym kompostowniku. Szybko zamienią się w nawóz organiczny idealny do użyźniania gleby oraz rabat kwiatowych. Czym różnią się opakowania biokompostowalne od biodegradowalnych? Proces degradacji tych pierwszych jest szybszy – opakowanie zostaje przekształcone w biomasę w relatywnie krótkim czasie. Co więcej, w wyniku degradacji nie pozostają żadne pozostałości.

  Jakie produkty znajdziesz w naszej aktualnej ofercie?

  Nasi klienci mogą zamówić już produkty importowane przez nas w trosce o środowisko naturalne. Oferujemy biodegradowalne wypełniacze do kartonów, a także pojemniki z pulpy papierowej na owoce miękkie i wytrzymałe torby papierowe. W naszej ofercie są również dostępne artykuły biokompostowalne: reklamówki koszulki oraz worki na odpady. W przyszłości planujemy na bieżąco uzupełniać  asortyment o nowe, ekologiczne zamienniki dla popularnych produktów z tworzyw sztucznych.

  Zapraszamy do sprawdzania naszej oferty, którą regularnie uzupełniamy o nowe produkty. Jesteśmy również ciekawi, co sądzisz o naszych opakowaniach – podziel się z nami swoją opinią. Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych biodegradowalnych i biokompostowalnych produktów? Z przyjemnością udzielimy Ci wszystkich informacji i pomożemy wybrać najlepsze opakowania z naszej aktualnej oferty.

  Hurtownia opakowań jednorazowych: PLAST EU – dystrybucja na terenie całego kraju -> Kontakt | import@plast.eu | export@plast.eu