• Polski
 • English
 • Deutsch
 • Worki Big Bag

  Worki Big Bag to wielkogabarytowe, polipropylenowe kontenery przeznaczone do przechowywania i transportowania materiałów sypkich, pylących się i granulowanych. Big Bagi znajdują zastosowanie w branży budowlanej, remontowej, rolniczej, spożywczej, chemicznej czy wydobywczej.

  W wersji czterozaczepowej worki Big Bag służą do transportu:

  –   wszelkiego rodzaju produktów sypkich, np. piasku, węgla, żwiru, cementu.

  –   różnych odpadów poremontowych, gruzu, tynku, cegieł, ceramiki, złomu, makulatury. 

  Worki Big Bag posiadają sporo zalet, dzięki którym są popularne w wielu branżach. Ich duża wytrzymałość, a zarazem elastyczność, sprawia, iż są świetną alternatywą dla pojemników czy kontenerów metalowych i plastikowych. Dodatkowym atutem jest ich konkurencyjna cena. Po opróżnieniu worki Big Bag można składać i przechowywać, co oszczędza miejsce w magazynie. Dzięki możliwości załadunku większej ilości materiału do jednego worka, worki Big Bag mogą przyczynić się do obniżenia kosztów opakowań i transportu.

  Worki Big Bag mają różne wymiary, udźwig, gramatury oraz samą konstrukcję. Należy dobrać odpowiednie właściwości worka do jego przeznaczenia.

  Big Bagi marki PLAST są wyposażone w cztery zaczepy o długości 25 cm, po jednym na każdym rogu. Ich cechą charakterystyczną jest wpleciona w uchwyty czerwona nić. Każdy worek posiada wszytą foliową kieszeń na dokumenty A4 oraz metkę z instrukcją użytkowania. Worki uszyte są ze 100% czystego polipropylenu bez dodatku regranulatów, dzięki czemu są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Współczynnik bezpieczeństwa (SF) wynosi 5:1.

  Na workach możemy wykonać nadruk, dzięki któremu będzie łatwiej o identyfikację znajdującego się wewnątrz produktu. Dodatkowo umieszczenie logotypu jest formą większej rozpoznawalności Państwa firmy na rynku.

  Bezpieczeństwo podczas stosowania worków typu Big Bag jest kluczowe, aby uniknąć wypadków i zapewnić efektywną pracę. Oto podstawowe zasady bezpieczeństwa w stosowaniu worków Big Bag:

  1. Wybór odpowiedniego worka: Upewnij się, że wybierasz worki Big Bag o właściwych parametrach, takich jak nośność i kształt, aby sprostać wymaganiom konkretnego ładunku.
  2. Inspekcja przed użyciem: Przed użyciem dokładnie sprawdź stan worka, aby upewnić się, że nie ma widocznych uszkodzeń.
  3. Instrukcja obsługi: Przeczytaj etykietę dołączoną do worka z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i skróconą instrukcją obsługi.
  4. Przestrzegaj limitów obciążenia: Nie przekraczaj określonej nośności worka Big Bag, która jest podana przez producenta na wszytej metce.
  5. Unikaj ostrych narzędzi: Upewnij się, że ramiona wózka widłowego użyte do podniesienia Big Baga są zaokrąglone.
  6. Komin wysypowy: Przed napełnieniem Big Baga upewnij się, że komin wysypowy jest prawidłowo zamknięty.
  7. Zachowaj równowagę ładunku: Upewnij się, że ładunek jest równomiernie rozłożony w worku, aby zapobiec przewróceniu się worka lub zmianie środka ciężkości.
  8. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi: Upewnij się, że worki są odpowiednio zabezpieczone przed deszczem, śniegiem i innymi czynnikami atmosferycznymi, które mogą wpłynąć na ich stabilność i jakość ładunku.
  9. Szkolenie personelu: Zadbaj o odpowiednie przeszkolenie pracowników obsługujących worki Big Bag, aby zapewnić im świadomość zagrożeń i umiejętności postępowania w sposób bezpieczny.
  10. Nie stosuj powtórnie Big Bagów przeznaczonych do jednorazowego użytku.
  Skontaktuj się z nami!

  Hurtownia opakowań jednorazowych: PLAST EU – dystrybucja na terenie całego kraju -> Kontakt | plast@plast.eu |